Czym się kierować kupując łóżko dla dziecka?

Paradoksalnie najmniejszy członek rodziny ma największe potrzeby. Spójrzmy na sam proces wybierania i kupowania dziecięcego łóżeczka. Jest tyle aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę! Łóżeczko jest tym mebelkiem, którego maluch potrzebuje od pierwszych swoich chwil na świecie, w końcu przez najbliższy rok spędzi w nim najwięcej czasu. Później dziecko rośnie i pojawia się potrzeba kupienia następnego łóżka. Czym kierować się na każdym z tych etapów? Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Bez względu na wiek dziecka, dla którego kupujemy łóżko, musimy kierować się zasadami bezpieczeństwa, jakości, uniwersalności i funkcjonalności. Mebel ten powinien spełniać Europejskie Normy Bezpieczeństwa, które określają rodzaj dozwolonego materiału, konstrukcję, opakowanie oraz względy bezpieczeństwa np. wskazują na odległość między szczebelkami w przypadku łóżek dla niemowlaków, czy nakazują, żeby na łóżeczku w widoczny sposób zaznaczona była maksymalna wysokość materaca. Oczywiście w unijnych nakazach znajdzie się też zapis odnośnie używania farb i klejów nietoksycznych. Zawsze należy sprawdzić stabilność i solidność wykonania łóżeczek.

W przypadku łóżka dla noworodka pamiętajcie, że żadne metalowe części nie powinny z niego wystawać, powierzchnia powinna być gładka, pozbawiona ostrych kantów. Kłaniają się także względy praktyczne w postaci mocnego podłoża pod materace. Ilu z Was zna dzieci, które lubią poskakać po swoim łóżku? Czyżby wszyscy? Myślcie również o możliwości transportu łóżeczka między pokojami w domu. Jeśli chodzi o materac, trzeba znaleźć złoty środek w postaci nie za twardego i nie za miękkiego egzemplarza. Jego podstawowym zadaniem jest dopasowanie się do kształtu ciała malucha. Kręgosłup dziecka musi być równomiernie podparty na całej długości.

Trzeci rok życia dziecka wiąże się dla jego rodziców z kupnem następnego łóżka. Ten moment zwykle łączy się z przeprowadzką do łóżeczka przejściowego. Dobrze jest, gdy rośnie ono z dzieckiem. Co mamy na myśli? Dzieci rosną jak na drożdżach, w ciągu roku może im przybyć tyle centymetrów, że kupując łóżko na określoną długość ryzykujemy, że za stosunkowo niedługi czas nóżki naszej pociechy będą zwisać z mebelka. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie łóżka z możliwością rozsuwania. Gdy widzimy, że nasze dziecko rośnie i niedługo będzie za duże do łóżka, wówczas rozsuwamy panel i mamy spokój na następny rok. Taki produkt znajdziecie w naszej ofercie, zobacz: łóżko CINDERELLA.

Bez względu na wiek dziecka, dla którego kupujemy łóżko zawsze kierujmy się zasadami bezpieczeństwa, wygody, funkcjonalności i wytrzymałości. Nie zapominajmy także o przechowywaniu. Jeśli nie dysponujemy przestrzenią, a nawet musimy ją oszczędzać, z pomocą przychodzą szuflady.

Korzystając z serwisu halmar.com.pl akceptujesz politykę prywatności i wykorzystywanie plików cookies.

Scroll to Top